Darba grupa konceptuāli vienojas glikozes sensoru kompensāciju diabēta pacientiem noteikt 75% apmērā

LETA, 24.04.2026.
Darba grupu diabēta pacientiem nepieciešamo tehnoloģiju kompensācijas vērtēšanai konceptuāli vienojusies par priekšlikumu noteikt monitorēšanas sensora kompensāciju 75% apmērā pacientiem no 18 gadu vecuma, aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijā (VM).

Eksperts: VM un LM apvienošanas lielākais ieguvums Latvijai būtu mazāk birokratizēta aprūpe

LETA, 24.04.2026.
Galvenais sabiedrības ieguvums no Veselības ministrijas (VM) un Labklājības ministrijas (LM) apvienošanas būtu operatīvāka un mazāk birokratizēta veselības un sociālās aprūpes koordinācija pašā resorā, nevis naudas izteiksmē vai darbinieku skaita optimizēšanā, aģentūru LETA informēja starptautiska finanšu konsultāciju uzņēmuma SIA “Grant Thornton Baltic” partneris Raitis Logins.

Abu Meri: Digitalizācijai veselības aprūpē ir vērtība, ja tā uzlabo pacientu drošību

LETA, 23.04.2026.
Digitalizācijai veselības nozarē ir vērtība, ja tā uzlabo pacientu drošību, atvieglo ārstniecības personu darbu un padara veselības aprūpi pieejamāku un ilgtspējīgāku, ceturtdien Rīgā atklājot starptautisko forumu “Novērst. Paredzēt. Aizsargāt. Nākotnes veselības paradigma”, sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Saeima nākamajā sēdē skatīs AS priekšlikumu par 100% kompensācijām 1. tipa diabēta pacientiem

LETA, 23.04.2026.
Saeimas deputāti šodien nolēma, ka nākamajā sēdē tiks izskatīts opozīcijā esošā “Apvienotā saraksta” (AS) sagatavotais Saeimas lēmuma projekts par atbalstu 1. tipa diabēta pacientiem, kas paredz uzdot valdībai nekavējoties pārskatīt Ministru kabineta noteikumus, nosakot kompensāciju 100% apmērā nepārtrauktās glikozes līmeņa noteikšanas sensoriem, insulīna sūkņiem un saistītajām ierīcēm.

VM reto slimību plāna pasākumiem šogad nepieciešami papildu 218 000 eiro

LETA, 22.04.2026.
Veselības ministrija (VM) izstrādājusi plānu reto slimību jomā 2026.-2027. gadam, kura īstenošanai šogad papildus būtu nepieciešami 218 000 eiro un kas paredz paplašināt agrīnas diagnostikas iespējas, uzlabot ārstēšanas un medikamentu pieejamību, stiprināt pacientu aprūpes komandas un attīstīt reto slimību reģistru.

Rīgā notiks forums par veselības datiem, inovācijām un ilgmūžības jēdziena nozīmi veselības aprūpē

LETA, 21.04.2026.
Ceturtdien, 23. aprīlī, un piektdien, 24. aprīlī, Rīgā norisināsies starptautisks forums “Novērst. Paredzēt. Aizsargāt. Nākotnes veselības paradigma”, kurā spriedīs par veselības nozares inovācijām, pārrobežu sadarbību un ilgmūžības jēdziena nozīmi mūsdienu veselības aprūpē, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).