Diena: Meklēs papildu finansējumu jau šogad

Diena: Meklēs papildu finansējumu jau šogad

Aisma Orupe, 19.05.2026.
Pirmā tipa diabēta pacientu ierīču kompensācijām vajag 11 miljonus eiro. 
SABIEDRĪBAS iniciatīvu portālā ManaBalss.lv savākti gandrīz 14 tūkstoši parakstu, atbalstot priekšlikumu nodrošināt visiem 1. tipa diabēta pacientiem valsts apmaksātus nepārtrauktās glikozes monitorēšanas sensorus un insulīna sūkņus. Šobrīd tie tiek piešķirti ierobežotām grupām. Veselības ministrija jau šogad meklēs papildu līdzekļus šim mērķim un strādā pie scenārija, kas sākotnēji paredz 75% kompensāciju visiem pacientiem, pēc tam virzoties uz izdevumu segšanu pilnā apjomā.

Pieteikšanās reģistrētiem LPMA biedriem.

Existing Users Log In